TABIAT QO'YNIDA EKOSISTEMA JARAYONI.
✅ Toshkent davlat transport universiteti akademik litseyi Biologiya fani o'qituvchisi Karimova Rohatoy hamda 1-22-guruh o'quvchilari bilan hamkorlikda “Tabiatda ekosistema nazariyasi” mavzusida ekskursiya tashkil etildi.
❇️ Ekskursiyada Toshkent shahridagi "Shahidlar xotirasi" maydoni tanlandi.
✅ Fan o'qituvchisi R.Karimova tabiatdagi tabiiy va sun'iy ekosisitemalar, shuningdek, ekosistema va ulardagi kechayotgan jarayonlar haqida ma'lumotlar berdi.
❇️ Bunday ekskursiyalar o'quvchilar qalbida tabiatni asrash, unga ozor bermaslik, shuningdek, buyuk qadamjolarga bo'lgan e'tiborini, muhabbatini oshishiga xizmat qiladi.

♦ ПРОЦЕСС ЭКОСИСТЕМЫ НА ЛОНЕ ПРИРОДЫ.
♦ Совместно с преподавателем биологии Академического лицея Ташкентского государственного транспортного университета Каримовой Рохатой и учащимися 1-22 групп была организована экскурсия на тему “Теория экосистем в природе”.
♦ На экскурсии была выбрана площадь "памяти мучеников" в Ташкенте.
♦ Учитель естествознания р.Каримова дала информацию о естественных и искусственных экосистемах в природе, а также об экосистемах и протекающих в них процессах.
♦ Такие экскурсии служат для того, чтобы сохранить природу в сердцах читателей, не навредить ей, а также повысить их внимание, любовь к великим местам.