❇️  2023-yilning 11-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi referendumida “Yangilangan Konstitutsiya loyihasi”ni qo’llab-quvvatlash, shuningdek, ichki turizm bo'yicha TDTrU akademik litseyi bir guruh o'qituvchi-o'quvchilarining “Adiblar xiyoboni”ga tashrifi amalga oshirildi.
♻️ Yoshlar yetakchisi, “Zulfiya” nomidagi davlat mukofoti sovrindori I.Axmedova hamda o'qituvchilardan O.Djo'raboyevlar ijod olamida qalam tebratgan, o’zidan ma’naviy, tarixiy mavzularda ilmiy meros qoldirgan A.Navoiy, Z.M.Bobur, Zulfiyaxonim, H.Olimjon, E.Vohidov, A.Oripov, M.Yusuf kabi shoir, yozuvchilarning hayot yo’li ularning she’rlari, asarlarining mazmun-mohiyati haqida batafsil ma'lumot berdi.

ИЗ ПРОЦЕССА МЕРОПРИЯТИЯ "ЖИЗНЬ ПИСАТЕЛЕЙ - УРОК МОЛОДЕЖИ"
❇️ 11 апреля 2023 года группа преподавателей-студентов академического лицея ТДТРУ по внутреннему туризму в поддержку «Проекта обновленной Конституции» на референдуме Республики Узбекистан посетила «Аллею писателей».
♻️ Молодежный лидер, лауреат государственной премии имени «Зульфия» И.Ахмедова и педагоги О.Джорабоев, взмахнувшие пером в мире творчества и оставившие научное наследие на духовно-историческую тематику, А.Навои, З.М.Бабур , Зульфияханум, Х. Жизненный путь таких поэтов и писателей, как Олимжон, Э.Вахидов, А.Орипов, М.Юсуф дал подробную информацию о сути их стихов и произведений.