⭕️ "YANGILANAYOTGAN KONSTITUTSIYA VA O'QUVCHI-YOSHLAR" tadbiri jarayonidan
❇️ 2023-yil 14-aprel kuni TDTrU akademik litseyida O'zbekiston Respublikasi referendumida "Yangilanayotgan Konstitutsiya loyihasi"ni qo'llab-quvvatlash maqsadida "Yangilanayotgan Konstitutsiya va o'quvchi-yoshlar" mavzusida ochiq muloqot uchrashuvi o'tkazildi.
✅ Tadbirda Shayxontohur tuman targ’ibotchi guruh a’zosi, demokratiya va inson huquqlari institutining boshqaruv a’zosi, dotsent, M.Usmonov o’quvchilar bilan ochiq muloqot olib bordi.
❇️ Muloqot jarayonida amaldagi hamda yangilanayotgan Konstitutsiya o’rtasidagi asosiy faqr, yangilanayotgan o’zgarishlar, davlat ko’pgina soha vakillarini himoyalanayotganligi haqidagi moddalar mutaxassis tomonidan atroflicha yoritib berildi.
✅ Uchrashuvda 18 yoshga to’lgan o’quvchilar referendum kuni nimalarga rioya qilish kerak kabi bir nechta savollarini berib, javoblar oldi.

⭕️ Из процесса акции «ОБНОВЛЕНИЕ КОНСТИТУЦИИ И СТУДЕНТСКАЯ МОЛОДЕЖЬ»
❇️ 14 апреля 2023 года в академическом лицее ТДТрУ состоялся открытый диалог на тему «Обновляемая Конституция и студенты-молодежь» в целях поддержки «Проекта Обновляемой Конституции» на референдуме Республики Узбекистан.
✅ На мероприятии М.Усманов, член агитгруппы Шайхонтохурского района, член правления Института демократии и прав человека, доцент, провел открытый диалог со студентами.
❇️ В ходе обсуждения эксперт подробно разъяснил основные отличия действующей и обновленной Конституции, обновленные изменения, статьи о защите представителей многих секторов государства.
✅ На встрече студенты, которым исполнилось 18 лет, задали несколько вопросов, например, что нужно соблюдать в день референдума, и получили ответы.