Ramazon hayiti munosabati bilan oliy, professional ta’lim muassasalari va akademik litseylar ham 4 kun dam oladi
Prezident Farmoni (https://president.uz/uz/lists/view/6175)ga asosan Ramazon hayiti munosabati bilan berilayotgan qo‘shimcha dam olish kunlari belgilandi.
Unga ko‘ra Ramazon hayiti 21-aprel – juma kuniga to‘g‘ri kelishi munosabati bilan shu kuni bayram sifatida nishonlanadi. 22–24-aprel kunlari ish haftasining davomiyligidan qat’i nazar oliy, professional ta’lim muassasalari va akademik litseylarda faoliyat yuritayotgan professor-o‘qituvchilar, rahbar-xodimlar hamda talaba-o‘quvchilar ketma-ket 4 kun dam olishadi:
21-aprel (juma) – Ramazon hayiti bayrami;
22-aprel (shanba) – dam olish kuni (shu jumladan, 6 kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun);
23-aprel (yakshanba) – dam olish kuni;
24-aprel (dushanba) – ish haftasining turidan qat’i nazar barcha xodimlar uchun qo‘shimcha dam olish kuni.

В высших, профессиональных учебных заведениях и академических лицеях будет 4-х дневный отпуск в связи с Рамаданом
Согласно Указу Президента (https://president.uz/uz/lists/view/6175) установлены дополнительные дни отдыха, предоставляемые в связи с Рамаданом.
По его словам, Рамадан Курбан-Байрам будет отмечаться как праздник 21 апреля - пятница. С 22 по 24 апреля, независимо от продолжительности рабочей недели, профессорско-преподавательский состав, руководители и студенты, работающие в высших, профессиональных учебных заведениях и академических лицеях, будут иметь 4 выходных дня подряд:
21 апреля (пятница) - праздник Курбан-Байрам;
22 апреля (суббота) - выходной день (в том числе для работников, работающих по 6-дневной рабочей неделе);
23 апреля (воскресенье) - выходной день;
24 апреля (понедельник) дополнительный выходной для всех сотрудников, вне зависимости от типа рабочей недели.