❇️ 2023-yil 27-may kuni TDTrU akademik litseyida Toshkent davlat transport universiteti professor-o'qituvchilari hamda bitiruvchilar o'rtasida ochiq muloqot uchrashuvi bo'lib o'tdi.
✅ Tadbirda universitetning professor-o'qituvchilari A.Sotiboldiyev, U.Abdulatipov, J.Sobirovlar universitetdagi shart-sharoitlar, fakultet va yo'nalishlar bo'yicha batafsil ma'lumot berib o'tdi.
❇️ Tashrif chog'ida bitiruvchilar o'z yo'nalishi bo'yicha fakultet tarixi, ichiga qamrab olgan bir nechta yo'nalishlar, shuningdek, bakalavr, sirtqi, masofaviy hamda magistratura bo'yicha amaliyot jarayonida bilib olishdi.
♻️ Bunday uchrashuvlar o'quvchi-yoshlarning o'qishga, oliy o'quv yurtiga kirish qiziqishlarini ortishiga xizmat qiladi.

ТАШКЕНТСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ТРАНСПОРТА КОМАНДА АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ ГОСТЬ
❇️ 27 мая 2023 года в академическом лицее ТДТрУ состоялась открытая коммуникационная встреча между профессорско-преподавательским составом Ташкентского государственного университета путей сообщения и выпускниками.
✅ На мероприятии профессора и преподаватели университета А. Сотиболдиев, У. Абдулатипов, Ж. Собиров дали подробную информацию об условиях, факультетах и ​​направлениях университета.
❇️ В ходе визита выпускники узнали об истории факультета в своей области, нескольких охватываемых им направлениях, а также в процессе прохождения практики по бакалавриату, заочной, дистанционной и магистратуре.
♻️ Такие встречи служат повышению интереса студентов и молодежи к учебе и поступлению в высшее учебное заведение.