AKADEMIK LITSEY RAHBARI VA QIZLAR JAMOASI OCHIQ MULOQOTDA
⭕️ 2023-yil 5-iyun kuni TDTrU akademik litseyida muassasa rahbari M.Xasanova, Xotin-qizlar masalalari bo'yicha kengash raisi R.Po'latova hamda muassasaning qizlar jamoasi bilan hamkorlikda ochiq muloqot uchrashuvi bo'lib o'tdi.
✅ Uchrashuv jarayonida bitiruvchi kurs qizlariga o'qishni muvaffaqiyatli tugatib, oliy o'quv yurtlariga kirishlari, oila qurishdek qo'rg'onga tayyor bo'lishlari uchun har tomonlama ilm olishlari ta'kidlangan bo'lsa, ularning izdoshlariga esa yoshlik davrini maqsadli o'tkazishlari bo'yicha hayotiy maslahatlar, ko'rsatmalar berildi.
❇️ Uchrashuv davomida ma'naviy-ma'rifiy tadbirlarda, tanlovlarda faol ishtirok etib kelayotgan bir guruh qizlar litsey rahbari tomonidan esdalik diplomlari bilan taqdirlandi.

РУКОВОДИТЕЛЬ АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ И КОМАНДА ДЕВУШЕК НАХОДЯТСЯ В ОТКРЫТОМ ОБЩЕНИИ
⭕️ 5 июня 2023 г. в академическом лицее ТДТру состоялась открытая коммуникационная встреча с участием руководителя учреждения М. Хасановой, председателя Совета по делам женщин и девушек Р. Полатовой и девичьей команды учреждение.
✅ В ходе встречи девушкам выпускного курса было подчеркнуто, что они должны приобретать все виды знаний, чтобы успешно закончить учебу, поступить в высшие учебные заведения, быть готовыми к крепости как к построению семьи, а их последователям целеустремленно проводить свою молодость.Давались практические советы и наставления.
❇️ В ходе встречи группе девушек, активно участвовавших в духовно-просветительских мероприятиях и конкурсах, руководитель лицея вручил памятные грамоты.