❇️ 2023-yil 5-iyun kuni TDTrU akademik litseyida Toshkent davlat transport universiteti Iqtisodiyot fakultetining "Chet tilar" kafedrasi professor-o'qituvchilari hamda litsey bitiruvchilar o'rtasida ochiq muloqot uchrashuvi bo'lib o'tdi.
✅ Tadbirda universitetning professor-o'qituvchilari Sh.A.Rustamova, A.K.Amanov,  I.M.Ataboyev, F.R.Turg'unovalar universitetdagi shart-sharoitlar, yangi fakultet va  yo'nalishlar, shuningdek, modul kredit haqida ham batafsil ma'lumotlar berib o'tdi.
❇️ Tashrif chog'ida bitiruvchilar  yo'nalishi bo'yicha o'z savollarini berib mutaxassislardan javoblarni olishdi.
♻️ Bunday uchrashuvlarning tez-tez o'tkazilishi bitiruvchilarning maqsadli  oliy o'quv yurtini tanlashiga xizmat qiladi.

ТАШКЕНТСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ТРАНСПОРТА ЭКОНОМИЧЕСКИЙ ФАКУЛЬТЕТ ПРОФЕССОРОВ-ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ АКАДЕМИЧЕСКИЙ ЛИЦЕЙ ГОСТЕВОЙ
❇️ 5 июня 2023 года состоялась открытая коммуникационная встреча между профессорами и преподавателями кафедры «Иностранные языки» экономического факультета Ташкентского государственного университета путей сообщения и выпускниками лицея при академическом лицее ТДТрУ.
✅ На мероприятии профессора и преподаватели университета Рустамова Ш.А., Аманов А.К., Атабоев И.М., Тургунова Ф.Р. дали подробную информацию об условиях в университете, новых факультетах и ​​направлениях, а также модульном кредите.