"YANGI HAYOT UCHUN..." tadbiri jarayonidan
2023-yil 4-sentyabr kuni TDTrU akademik litseyida “Yangi hayot uchun, yangi O’zbekiston uchun” shiori ostida Mustaqilligimizning 32 yilligiga bag‘ishlangan madaniy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir avvalida Davlat Madhiyasi yangradi. So’ng akademik litsey direktori M.T.Xasanova so’zga chiqib, barchani Mustaqillikning 32 yilligi bilan, shuningdek, birinchi kursga qabul qilingan o‘quvchilarni erishgan muvaffaqiyati bilan barcha kurs o’quvchi-yoshlarni samimiy qutladi.
Tadbirda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi qo’mitasi eksperti, Toshkent shahar Kengashi deputati, Shayxontohur tuman Nuroniylar jamoat kengashi a’zosi, dotsent M.Usmonov hamda tajribali ustozlaridan R.Po’latova, M.Abdujalilova, L.Xalilova, A.Mo’minovalar o’quvchi-yoshlarni yangi o’quv yili bilan tabriklab, ustozlar berayotgan ilmni puxta egallashlarini ta’kidlab o’tdi.

4 сентября 2023 года в академическом лицее ТДТрУ под лозунгом «За новую жизнь, за новый Узбекистан» состоялось культурно-просветительское мероприятие, посвящённое 32-й годовщине нашей независимости.
В начале мероприятия прозвучал Государственный гимн. Затем выступила директор академического лицея М.Т. Хасанова и искренне поздравила всех с 32-летием Независимости, а также с успехами первокурсников.
В мероприятии приняли участие эксперт комитета Законодательной палаты Олий Мажлиса, депутат Ташкентского городского совета, член Общественного совета Нураний Шайхонтохурского района, доцент Усманов М. и опытные педагоги Полатова Р., М.Абдужалилова, Л.Халилова, А.Мо'Миновас поздравили студентов с новым учебным годом и подчеркнули, что они усвоят знания, данные преподавателями.
По завершению мероприятия все ученики продолжили «Урок самостоятельности» под руководством руководителя группы.