⭕️ "KOREYADA TA'LIM-2023" KO'RGAZMASIDA O'QUVCHILAR TASHRIFI
2023-yil 15-sentabr kuni TDTrU akademiuk litseyining bir guruh o'qituvchi va o'quvchilari Koreya Respubliksaning Toshkentdagi elchixonasi tomonidan  Koreya ta'lim markazi binosida o'zbek yoshlarini Koreya universitetlariga qabul qilish va o'qitish tizimi to'g'risidagi "Koreyada ta'lim-2023" o'quv ko'rgazmasiga ishtirok etdi.
Tashrif davomida o’quvchi-yoshlar Koreya ta’lim tizimi, universitetlari, grant dasturlari va talabalar hayoti haqida bir qancha ma’lumotlar bilan tanishdi.
Shuningdek, Koreya xalqining qadimiy madaniyati, san'ati, milliy urf-odatlari ham o'quvchilar nazaridan qolmadi. Buni o'quvchilarning egnidagi liboslardan ham bilish mumkin.

⭕️ ПОСЕЩЕНИЕ СТУДЕНТАМИ ВЫСТАВКИ «ОБРАЗОВАНИЕ В КОРЕЕ-2023»
15 сентября 2023 года группа преподавателей и учащихся академического лицея ТДТРУ была презентована Посольством Республики Корея в Ташкенте в здании Корейского образовательного центра по системе приема и обучения узбекской молодежи корейскому языку. ВУЗы приняли участие в образовательной выставке «Образование в Корее-2023».
В ходе визита студенты ознакомились с некоторой информацией о корейской системе образования, университетах, грантовых программах и студенческой жизни.
Также студенты не оставили без внимания древнюю культуру, искусство и национальные традиции корейского народа. Это видно по одежде студентов.