❇️ 2023-yil 26-sentabr kuni TDTrU akademiuk litseyida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 12-sentabrdagi 01/05-14-sonli xati ijrosi hamda “2026-yil O’zbekistonda bo’lib o’tadigan 46-Butunjahon shaxmat olimpiadasiga kompleks tayyorgarlik ko’rish hamda shaxmatni ommaviy harakatga aylantirishga oid chora-tadbirlar to’g’risida”gi PQ-150-son Qarori ijrosi bo’yicha akademik litsey o’quvchilari o’rtasida "SHAXMAT BILIMDONI" musobaqasining 2-kurslar o'rtasidagi 3-tur yuqori kayfiyatda bo’lib o’tdi.
❇️ Musobaqa Nizom va talablari yangi tarkibdagi ishtirokchilarga tushuntirib o'tildi.
❇️ Musobaqaning 3-turida shaxmat ixlosmandlari ajoyib o’yin namoyish etdi. 3 soat davom etgan murosasiz musobaqada quyidagi shaxmatchilar FINAL yo'llanmasini qo'lga kiritdi:

⭕️ ИЗ ПРОЦЕССА АКАДЕМИЧЕСКОЙ ЛИЦЕЙСКОЙ ЛИГИ «ШАХМАТ БИЛИМДОНИ» (3 ТУР)
❇️26 сентября 2023 года состоялось исполнение письма Министерства высшего образования, науки и инноваций от 12 сентября 2023 года №01/05-14 и «46-й 2026 год в Узбекистане» - 2-й тур конкурса «ШАХМАТ БИЛИМДОНИ». «Среди учащихся академического лицея в соответствии с исполнением Постановления № 3-й тур между курсами прошел в приподнятом настроении.
❇️Новым участникам были разъяснены правила и требования конкурса.
❇️В 3 туре соревнований любители шахмат показали великолепную игру. ФИНАЛЬНУЮ путевку в трехчасовом бескомпромиссном соревновании завоевали следующие шахматисты: