"JAHOLATGA QARSHI MA’RIFAT" TADBIRI JARAYONIDAN
2024-yil 10-fevral kuni TDTrU akademik litseyida O’zbekiston Respublikasi Diniy ishlar bo’yicha qo’mitasi shahar boshqarmasi bilan hamkorlikda “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida tadbir o’tkazildi.
Tadbirni akademik litsey ijrochi direktori M.T.Xasanova ochib berib, yuqoridagi mavzu bo’yicha o’z fikr-mulohazalarini bildirib, mehmon mutaxassisni tanishtirib o’tdi.
Tadbirda  YoBIBDO' A.Ikromov, o'quv-metodik bo'lim uslubchisi B.Yuldashev, yoshlar yetakchisi E.Abdunazarov, psixolog L.Abdujalilova, guruh rahbartlari Yo.Botirov, J.Imomaliyev. M.Muxammedova, B.Bozorovlar ham ishtirok etdi.
Mutaxassis Z.Mardonov o’quvchi-yoshlar o’rtasida islom dinini noto’g’ri tushunish, talqin qilish, taqiqlangan saytlarga kirib, ma’ruzalar, nashidalar eshitib yoki tarqatib o'z jazosini olayotganlarning taqdiri haqida atroflicha gapirib o’tdi.

МЕРОПРИЯТИЕ ПОД НАЗВАНИЕМ «ПРОСВЕЩЕНИЕ ПРОТИВ НЕВЕЖЕСТВА»
10 февраля 2024 года в академическом лицее ТДТрУ совместно с городским управлением Комитета по делам религий Республики Узбекистан проведено мероприятие на тему «Просвещение против невежества».
Исполнительный директор академического лицея Хасанова М.Т. открыла мероприятие, отдельно остановилась теме мероприятия и представила приглашенного эксперта.
Специалист З.Мардонов подробно рассказал о судьбах тех, кто неправильно понимает и интерпретирует ислам среди студентов, а также тех, кто заходит на запрещенные объекты, слушает лекции или распространяет проповеди.