MUQIMIY NOMIDAGI O’ZBEKISTON DAVLAT MUSIQALI TEATR AKTYORLARI AKADEMIK LITSEY MEHMONI
2024-yilning 16-fevral kuni TDTrU akademik litseyida O'zbekistonda xizmat ko’rsatgan artistlar, “Mehnat shuhrati” va "Do'stlik" ordenlari sohibi Turg’un Beknazarov hamda "O'zbekiston xalq artisti" va "O’zbekistonda xizmat ko’rsatgan artist" unvonlari sohibasi Odina Narzullayeva ishtirok etdi.
Tadbir davomida zabardast aktyorlarimiz o'z repertuaridan joy olgan eng sara sahna asarlaridan parchalar, kuy-qo’shiqlar ijro etdi.
O'quvchi-yoshlar o'zlarini qiziqtirgan savollariga sevimli aktyorlaridan javoblar oldi.
Uchrashuv judayam qiziqarli va maroqli o‘tdi. Buning uchun biz Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri rahbari Azim Mullaxonovga, teatr aktyorlari Odina Narzullayevaga hamda Turg‘un Beknazarovlarga Toshkent davlat transport universiteti akademik litsey rahbariyati va jamoasi nomidan minnatdorchilik bildiramiz.

Актеры музыкального театра имени Мукими в гостях у Академического лицея ТГТрУ
2024 года 16 февраля в Академическом лицее ТГТрУ были в гостях Заслуженный  артист Узбекистана, обладатель ордена « Мехнат Шухрати» и «Дустлик» Тургун Бекназаров и « Заслуженная артистка Узбекистана», « Народная артистка Узбекистана» Одина Нарзуллаева.
На мероприятии наши любимые актеры подчеркнули, что в реформах, проводимых в нашей стране, необходимо создать поколение, достойное всех условий, созданных ради человеческого достоинства и его блага.
В ходе мероприятия наши замечательные артисты исполнили отрывки из лучших спектаклей и песни из своего репертуара.
На свои вопросы ученики получили ответы от любимых актеров.
Встреча прошла очень интересно и весело. За это мы благодарим директора музыкального театра имени Мукими, Азима Маллазанова, актёров театра-Одину Назруллаеву и Тургуна Бекназарова, от имени руководства и команды АК ТГТрУ