2024-yil 23-fevral kuni TDTrU akademik litseyida Transport universitetining “Oliy matematika” kafedrasi jamoasi bilan navbatdagi hamkorlik uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Tadbirda kafedraning tajribali professor-o’qituvchilari ishtirok etdi hamda aniq fanlarga oid qiziqarli ma’lumotlar, misol va masalalar, sovrinli savol-javoblar o’quvchi-yoshlar ishtirokida qizg’in tarzda olib borildi.
Shuningdek, universitet tarixi, u yerdagi bakalavriat, magistratura va boshqa yo’nalishlar haqida mas’ullar tomonidan to’liq ma’lumotlar berib o’tildi.
Tadbirda kafedra o’qituvchilari tomonidan o’tkazilgan viktorinalarga o’quvchi-yoshlar faol qatnashdi va esdalik sovg’alarini qo’lga kiritdi.

КОЛЛЕКТИВ КАФЕДРЫ "ВЫСШАЯ МАТЕМАТИКА" ТРАНСПОРТНОГО УНИВЕРСИТЕТА СТАЛИ ГОСТЯМИ АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ
23 февраля 2024 года в Академическом лицее ТГТрУ состоялась очередная совместная встреча с коллективом кафедры “Высшая математика” Транспортного университета.
В мероприятии приняли участие опытные преподаватели кафедры,профессора, а также учащиеся, которые получили интересную информацию, ответы  на вопросы по точным наукам, призы в конкурсах.
Ответственные лица также поделились информацией об истории университета, бакалавриате, магистратуре и других областях.
Учащаяся молодежь приняла активное участие в викторинах, проведенных преподавателями кафедры, и получила памятные подарки.