“KOREYADA TA’LIM – 2024” O’QUV KO’RGAZMASIDA AKADEMIK LITSEY BITIRUVCHILARNING ISHTIROKI
2024-yil 4-may Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 03/42-1188-sonli xati ijrosini ta’minlash maqsadida TDTrU akademik litseyining bitiruvchi guruhlaridan 1-22, 2-22, 5-22-guruh rahbarlari va o’quvchilari Koreya Respublikasining Toshkentdagi Elchixonasi qoshidagi Ta’lim markazi binoisida  tashkil etilgan “Koreyada ta’lim – 2024” ko’rgazmasiga ishtiroki amalga oshirildi.
Tashrif chog’ida Koreyadagi barcha universitetlar, u yerdagi shart-sharoitlar, mavjud yo’nalishlar haqidagi ma’lumotlar mutaxassislar tomonidan o’quvchilarga batafsil yetkazildi.
Ayniqsa, iqtisodiyot, menejment hamda marketing yo’nalishlari boʻyicha yaratilgan imkoniyatlar o’quvchilarga katta taassurot qoldirdi.
Bunday hamkorlik uchrashuvlari o’quvchilarga Koreya va boshqa rivojlangan davlat oliygohlarining ta’lim tizimi bilan yaqindan tanishish imkonini beradi.

УЧАСТИЕ ВЫПУСКНИКОВ АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ В ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ ВЫСТАВКЕ” ОБРАЗОВАНИЕ В КОРЕЕ – 2024"
В целях обеспечения исполнения письма Министерства высшего образования, науки и инноваций от 4 мая 2024 года № 03/42-1188 руководителям и учащимся групп 1-22, 2-22, 5-22 Академического лицея ТГТрУ, организовано участие в выставке “Образование в Корее-2024”, организованной в здании образовательного центра при Посольстве Республики Корея.
В ходе мероприятия специалисты подробно рассказали студентам об университетах Кореи, об условиях , об имеющихся направлениях.
Особенно впечатлили учащихся возможности, созданные в области экономики, менеджмента и маркетинга.
Такие совместные встречи позволяют учащимся ближе познакомиться с системой образования Кореи и других развитых стран