AKADEMIK LITSEYDA ROSSIYA TRANSPORT UNIVERSITETI JAMOASI MEHMON BO’LDI
2024-yil 14-may kuni TDTrU akademik litseyida Rossiya transport universiteti, Toshkent davlat transport universitetlari bilan hamkorlikda o‘quvchilar bilan ochiq muloqot uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Tadbirni muassasa rahbari M.T.Xasanova ochib berib, uchrashuvning asosiy maqsad va vazifalarini aytib o’tib, RTUdan tashrif buyurgan mehmon Yelena Ivanovna Lisenkoni tanishtirib o’tdi.
Uchrashuv davomida nufuzli universitetlar vakillari o’quvchi-yoshlarning talab va takliflaridan kelib chiqib, ikki davlatning transport sohasidagi universitetlari, u yerda yaratilgan shart-sharoitlar, mavjud va kutilayotgan yo’nalishlar, imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berib o’tdi.
Shuningdek, o'quvchilar transport sohasiga bo'lgan qiziqishlarini chet elga ham davom ettirishlari uchun qulay imkoniyat borligini ushbu uchrashuv orqali to'liq bilib oldi va katta taassurotlar oldi.

КОМАНДА РОССИЙСКОГО ТРАНСПОРТНОГО УНИВЕРСИТЕТА СТАЛА ГОСТЕМ АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ
14 мая 2024 года в Академическом лицее ТГТрУ в сотрудничестве с Российским университетом транспорта, Ташкентским государственным университетом транспорта состоялась открытая встреча с учащимися.
Мероприятие провела руководитель учреждения М. Т. Хасанова, она раскрыла основные цели и задачи встречи и представила гостью из РУТ Елену Ивановну Лысенко.
В ходе встречи представители престижных университетов, исходя из запросов и предложений студентов, подробно рассказали об университетах двух стран в сфере транспорта, условиях, созданных там, существующих и ожидаемых направлениях, возможностях.
Учащиеся были впечатлены этой встречей, и полностью осознали, что есть возможность для студентов продолжить свой интерес к транспортной отрасли за границей.