9-SINF BITIRUVCHILARI UCHUN TARG’IBOT-TASHVIQOT TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA…
Targ’ibot tadbirlari Yakkasaroy tumanidagi 26, 127 hamda 139-maktablarining 9-sinf bitiruvchilari va jamoasi bilan hamkorlikda o’tkazildi.
9-sinf bitiruvchilariga akademik litseyda mavjud yo’nalishlar, imtihonlar jarayoni, to’garak va qo’shimchalar faoliyati, joriy qilinayotgan bir tizimli forma haqidagi ma’lumotlar YoBIBDO’ A.T.Ikromov, yoshlar yetakchisi E.Abdunazarov, “Akademik litsey iftixori” stipendiantlari S.Odilova hamda D.Otajonovlar tomonidan yetkazildi.
Hamkor tadbirlarni o'tkazishda faollik ko'rsatgan barcha maktab jamoasiga, tashkilotchilarga o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz.

ПРОДОЛЖАЮТСЯ МЕРОПРИЯТИЯ ДЛЯ ВЫПУСКНИКОВ 9 КЛАССОВ…
15 мая 2024 года коллектив Академического лицея ТГТрУ, на основании постановления Президента РК-4910 “выявление талантливой молодежи, отбор ее в академических лицеях…” для выпускников 9 классов общеобразовательной школы ,провела ряд мероприятий
Информационно-просветительские мероприятия проводились совместно с выпускниками 9 классов школ 26, 127 и 139 Яккасарайского района.
Выпускникам 9 классов предоставлена информация о существующих в Академическом лицее направлениях, процессе сдачи экзаменов, деятельности кружков, вводимой Единой систематической форме обучения, молодежный лидером Е..Абдуназаровым, Икрамовым, стипендиатом « Гордость Академического лицея» С.Одиловой и Д. Отажоновым.
Выражаем благодарность всему школьному коллективу, организаторам, проявившим активность в проведении совместных мероприятий.