O‘QUVCHI-YOSHLAR YAKUNIY DAVLAT ATTESTATSIYASI IMTIHONLARI JARAYONIDA
2024-yil 5-iyun kuni TDTrU akademik litseyida O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2009-yil 6-oktabrda ro‘yxatdan o‘tkazilgan "Yakuniy davlat attestatsiyasini o‘tkazish tartibi to‘g‘risida"gi Nizom talablari asosida bitiruvchilardan mutaxassislik fanlaridan imtihon topshirish jarayonlari amalga oshirilmoqda.
DAK raisi Transport universiteti "Oliy matematika" kafedrasi katta o'qituvchisi O.U.Anorov, rais o’rinbosari, akademik litsey ijrochi direktori M.T.Xasanovalar so’zga chiqib, bitiruvchilarga barcha imtihonlarni muvaffaqiyatli topshirib, talaba bo’lish baxti nasib etishini ta’kidlab o’tishdi.
O’quvchi-yoshlar mas’ullar, kuzatuvchilar yordamida belgilangan o’quv xonalarida joylashtirildi va DAK raisi boshchiligida imtihon topshirish qonun-qoidalari o’quvchilarga tushuntirib o’tildi.

В ПРОЦЕСС СДАЧИ ИТОГОВЫХ ГОСУДАРСТВЕННЫХ АТТЕСТАЦИОННЫХ ЭКЗАМЕНОВ
5 июня 2024 года в Академическом лицее ТГТрУ осуществляется процесс сдачи выпускниками экзаменов по специальностям в соответствии с требованиями Положения "о порядке проведения итоговой государственной аттестации", зарегистрированного Министерством юстиции Республики Узбекистан 6 октября 2009 года.
Председатель ГАК старший преподаватель кафедры "Высшая математика" Транспортного университета О.U.Аноров, заместитель председателя, исполнительный директор Академического лицея м.T.Хасановы выступили с речью, в которой отметили, что выпускникам посчастливится успешно сдать все экзамены и стать студентами.
Учащаяся молодежь была размещена в специально отведенных учебных помещениях с помощью ответственных лиц, наблюдателей и под руководством председателя ГАК разъяснена учащимся правила сдачи экзаменов.