Algebra o'qtuvchisi Y.Botirov bilan ochiq dars
2024-yil 15-noyabr kuni Toshkent davlat transport universiteti akademik litseyda Matematika fani oyligi doirasida 1-24-guruh o’quvchilari bilan hamkorlikda fan o’qituvchisi Y.Botirov tomonidan dars mashg’uloti o’tkazildi.
“Matematika va informatika” kafedrasi o’qituvchilaridan Y.Botirov hayotiy bilim, pedagogik tajribasi va mahoratiga tayangan holda “Chiziqli tenglamalar” mavzusini zamonaviy pedagogik texnologiyalar asosida qiziqarli tarzda o’quvchilarga yetkazdi.
Ochiq darsda o’tilgan mavzu yuzasidan o’quvchilar bilimi misollar orqali sinovdan o’tkazildi va butun dars davomida faol ishtirok etgan o’quvchilar baholandi.

15 ноября 2024 года в академическом лицее Ташкентского государственного транспортного университета в рамках месяца математики был проведен урок для студентов групп 1-24 преподавателем математики Ё.Ботировым.
Преподаватель кафедры «Математика и информатика» Ё.Ботиров, провел педагогическую практику и мастерство, представил тему «Линейные уравнения» с использованием современных педагогических технологий, что позволило донести материал до студентов в интересной и доступной форме.
В ходе открытого урока знания студентов по изучаемой теме были проверены через решение примеров, а также активно участвующие студенты были оценены на протяжении всего занятия.